Munka kánikulában

Mégis hogyan?

kánikula

A nagy melegben kevésbé tud koncentrálni az ember, Bágyadtabb. Sokak szervezetét megterheli a nagy meleg. Dolgozni mégis kell.

Ha odakint nagy a hőség, még, ha irodában is dolgozik az ember, megérzi a szervezete a kánikulát. Ilyenkor vigyázni kell azoknak, akik magas vérnyomásban, szív- és érrendszeri, esetleg keringési betegségben szenvednek. A hirtelen jövő nyári viharok a migrénre hajlamos kollégák életét nehezítik meg.

Egy jó főnök igyekszik megkönnyíteni a munkavállalók életét például azzal, hogy nagyobb pihenőidők beiktatását engedélyezi. Például a déli napsütésben jobban esik egy közös fagyizás, mint a számlák rendezgetése. Egy-egy alkalommal a főnök kedveskedjen egy-két doboz fagyival, behűtött üdítővel a munkatársainak, hálás lesz érte a kollektíva. De akár közösen el is vonulhat a csapat egy közeli cukrászdába.

Beszéljük meg mindig közösen az irodai munkavégzés feltételeit. Van, aki hidegre állítaná a légkondit, míg más attól azonnal megfázik. Míg az egyik kolléga teljesen besötétítené az irodát, hogy a nap se süssön be, a másik élvezi a napsütést. Van, akinek jól jön a szobai ventilátor, más fül- és szemgyulladást kap tőle.

Egyezzünk meg, mit lehet és mit nem, hány fok legyen az irodában. Az az egészséges, ha a külső hőmérséklethez képest csak 5-7 fokkal van bent hűvösebb.

Igyunk elegendő folyadékot, ami javarészt szénvasmentes víz vagy gyümölcslé legyen, semmiképp se cukrozott üdítőital.

A nagy melegben nem kívánjuk a meleg ételt, kerüljük a zsíros, nehezen emészthető ebédeket, amik kánikulában még jobban megterhelik a szervezetet. Részesítsük előnyben a salátákat, a könnyű, nyári leveseket, ételeket. Ebédre elegendő egy gyros például, egy cézár saláta vagy grillezett zöldségek, sajt. Ha a melegben nem vagyunk éhesek, akkor is igyunk eleget, és inkább este együnk valami könnyű egytálételt.

Melegben kerüljük az intenzív mozgást is. A déli órákban ne menjünk ki ügyfélhez, ha csak tömegközlekedéssel tudunk menni vagy az autónkban nincs légkondi. A megbeszéléseket nyugodtan időzítsük a reggeli vagy a délutáni órákra, az ügyfelek is hálásak lesznek érte, ha nem dél és kettő között kell leadniuk a számlákat.

Figyeljünk arra, hogy a napon parkoló autóban hamar akár 60 fokra is felmelegedhet a belső hőmérséklet. Az remélhetőleg mindenkinek egyértelmű, hogy gyereket, háziállatot és kollégát sem hagyunk bent az autóban, amíg beugrunk a boltba. Utóbbiak se szeretnének szaunázni se a kocsiban, se amellett a napon. Vigyázzunk azonban arra is, hogy a kocsiban felejtett víz is hamar felforrhat, valamint az autóban lévő fém alkatrészek is felforrósodnak, például a biztonsági öv zárja, megégethetjük a kezünket, ha hirtelen hozzá érünk.

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM