Készüljünk a meleg napokra!

Gyorsan kell felkészülni a kánikulára!

meleg

A tavaszi délutáni kánikula ugyan nagyon jól esik, ugyanakkor, ha felhőtlen az ég, éjszaka még nagyon le is tud hűlni a levegő. Emiatt jó, ha a táskánkban, kocsiban mindig van egy meleg pulcsi, kardigán, amit felvehetünk, ha épp fázunk. Jó szolgálatot tehet egy felső akkor is, ha a kinti kánikulából bemegyünk egy légkondicionált plázába vagy irodába.

Itt az ideje, hogy rendszeresítsünk egy fél literes palackot vagy kulacsot, amit a táskánkba vagy a kocsiba betéve mindig hozzájuthatunk egy kis friss vízhez, ha szükségünk van rá. Inkább csapvizet igyunk, mint cukros üdítőket. Ha kávézunk, akkor extra folyadékpótlásra is szükségünk lehet, a kávé ugyanis elvonja a szervezetünkből a vizet.

Vezetéshez, közlekedéshez jól jöhet a napszemüveg, szerezzünk be idejében egy megfelelő darabot. Figyeljünk a jelzésekre, mert például a hegyi túrához, kerékpározáshoz kiváló, jól sötétítő napszemüveg nem biztos, hogy autóvezetéshez is használható.

Ha sokat tartózkodunk napon, szerezzünk be egy elegáns és divatos szalmakalapot, ami illik a ruhatárunkhoz. Csinosabb, mint a baseball sapka, és kiválóan véd a naptól, árnyékolja az arcunkat, ugyanakkor jól szellőzik.

A ruházatunk lehetőleg pamut vagy lenvászon legyen, kerüljük a szintetikus, nejlon anyagokat, amibe hamar beleizzadhatunk. Sok helyen megkövetelik a zárt cipőt, válasszunk bőr cipőt, a műbőr ugyanis nem szellőzik jól.

Még most egyezzünk meg a kollégákkal arról, hány fokot szeretnénk az irodában. Próbáljuk meg minél inkább elkerülni a vitákat, amikor mindenki fél percenként tekergeti a légkondi kapcsolóját. Nem tesz jót a szervezetünknek, ha folyamatosan hűvösben vagyunk, sőt, nagy a megfázásveszély, ha izzadtan belépünk egy hűvös irodába. Gondoljunk az ügyfeleinkre is, nem lenne jó, ha minden betérő ügyfél megfázna nálunk. Az a jó, ha a kinti hőmérséklethez képest maximum 6-8 fokkal van bent hűvösebb.

Amikor reggel elmegyünk otthonról, gondoskodjunk lakásunk árnyékolásáról, hogy ne forrósodhasson át már ilyenkor az otthonunk. Megfelelő a sötétítő függöny vagy a redőny is. A növényeinket inkább kora reggel locsoljuk, ne este, amikor ők is fel vannak hevülve.

Ha van háziállatunk, a fekhelye vagy ketrece olyan helyen legyen, amit nem süt direktben a nap. A kinti kutyaházat is helyezzük át árnyékos helyre, és az itatót se süsse a nap, a forró vizet ugyanis semmilyen állat nem fogja meginni. Vásároljunk kis műanyag homokozót, amit feltöltünk vízzel. Így a kutya fürödhet is, de inni is tud a kis medencéből.

Kutyasétáltatásnál, kiránduláskor mindig legyen nálunk az állat számára is víz. Ne csak itassuk, szükség esetén vizezzük be a mellkasát, tarkóját is.

Ha van irodakutyánk, akkor az irodába szállításkor is figyeljünk arra, nehogy nagyon melege van. Itassuk, és sose hagyjuk egy percre sem az autóban. Ha szükséges, vegyünk az ablakokra oldalsó árnyékolókat. Az irodában is olyan helyet válasszunk a fekhelyének, ami árnyékos, de a légkonditól távol eső hely, ahol nyugodtan pihenhet az állat. Vigyázzunk, mert a felhevült kutya is könnyen megfázhat, ha hirtelen hűvös, légkondicionált helyiségbe visszük. A kutyák nem a bőrükön, hanem a nyelvükön keresztül izzadnak, ezért lihegnek sokat.

Vigyázzunk az akváriumi halakra is, ha rátűz a nap az akváriumra, hamar felforrósodhat a vizük és elpusztulhatnak a halak. Nyáron szükség lehet a víz ventillátoros hűtésére.

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!