Edzésszervezés a gyereknek és magadnak

Kombináld össze a kettőt!

Nem csupán a gyerek iskolai tevékenységeit kell összehangolni, hanem a különböző edzésidőpontokat is. Használjuk ki ezeket az alkalmakat, és szervezzünk magunknak is elfoglaltságot!

A legtöbb szülő a partvonalon áll, az öltözőben, folyosón várakozik, amíg a gyerekének edzése van, esetleg jön-megy, beugrik a postára. Használd ki hatékonyan ezt az időt, például sportolásra!

Attól függően, milyen tevékenységet űz a gyermeked, igyekezz te is csatlakozni. Például kerékpáredzés idején a szülő is tekerhet a sor végén, úszásedzés alatt a másik medencében vagy másik sávon le lehet úszni a kitűzött távot, atlétikai edzés, fociedzés alatt pedig szülő is használhatja a futókört.

Ha fitness teremben zajlik egy edzés, például táncoktatás a különteremben, akkor vegyünk bérletet, és eddzünk ez alatt az idő alatt.

Ha a gyerek olyan sportot űz, ami minket nem érdekel vagy nem nekünk való, például dzsúdózik vagy falat mászik, akkor az edzés ideje alatt a szülő várakozás helyett elmehet futni néhány tömbkört vagy lehetőség van kerékpározásra, görkorizásra is.

Miért jó, ha találsz magadnak is valami sportolási lehetőséget?

  • Nem lesz kínszenvedés, hogy heti kétszer fuvarozd a gyereket, mert te is várni fogd az alkalmakat, hogy közben mozoghass.
  • Gyorsabban, hatékonyan eltelik az idő, hiszen sportolsz ahelyett, hogy a telefonodat böngésznéd a folyosón vagy más, esetleg általad nem is kedvelt anyukákkal csevegj érdektelen dolgokról.
  • Teszel az egészséged érdekében, és nincs több kifogás, hogy nincs idő a mozgásra. Az üresjáratokat használod ki, amikor a nagybevásárlás intézéséhez kevés az idő, az unatkozáshoz viszont sok.
  • Úgy tudsz rendszert vinni az életedbe, hogy nem kell az edzés miatt másról lemondanod vagy áldozatokat hoznod, például hajnalban kelned, hogy a gyerekek ébredése előtt futhass.
  • Példát mutatsz a gyerekednek, így ő se fogja könnyen megunni az edzést, ha látja, hogy közben te is sportolsz. Lesz közös témátok hazafelé, ki mennyit mozgott, futott, úszott, milyen gyakorlatok voltak az edzésen, mennyire fáradt el. Ez például egy zárkózott kamasz mellett nagyszerű lehetőség, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz.
  • Fittebb leszel, és a plusz energiákat más területeken tudod hasznosítani: ha fogysz, izmosodsz attól magabiztosabb leszel, más lesz a kisugárzásod is, megnő a teherbírásod.
  • Ha nem szeretsz egyedül sportolni, fűzzél meg egy másik szülőt, hogy csatlakozzon hozzád, így neked is lehet közben társaságod is.

A te gyereked milyen sportot űz? Gondold át, hogyan tudod kihasználni az időt, amíg edzésen van.  Húzz sportrucit és élvezd a mozgást te is!

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM