Egy-egy pörgős napon akár annyira felhalmozódhat a munka, hogy ebédelni sincs időd rendesen. Ilyenkor jó, ha van nálad pár olyan…
Milyen a jó irodabútor?
Fontos a kényelem és a kihasználtság is!
Akár kis irodában, akár nagyban dolgozunk, fontos, hogy megfelelően kitöltsük a teret, ízlésesen rendezzük be az irodát. Ehhez adunk néhány tippet.
Ha kis irodánk van
Egy egy-két fős, kis könyvelői iroda nem feltétlenül a tágas terekről szól. Ilyenkor ne széltében-hosszában, hanem felfelé építkezzünk, és minél praktikusabb bútorokat válasszunk.
Méretes íróasztal helyett keressünk olyat, aminek van sok fiókja, így az iratok, mappák nem lesznek szem előtt, az asztal felületén pedig elegendő, ha a számítógép vagy laptop, valamint az épp aktuális dokumentum elfér kényelmesen.
Álló könyvespolcok helyett vegyünk falra szerelhetőt, amin elférnek a szakmai kiadványok, irattartók. Kis térbe a masszív fa bútorok helyett jobban mutatnak a légies fémvázasak.
A nagy, főnöki bőrszékek helyett ergonomikus, kisebb forgószékeket vásároljunk. Amennyiben alkalmanként át kell rendezni az irodát, mert prezentációt kell tartani, ügyféltalálkozót vagy egyéb rendezvényt tartunk, akkor fontos, hogy a bútorok könnyen mozgathatók, lehetőség szerint összecsukhatók legyenek.
Válasszunk világos színeket, amik optikailag megnagyobbítják a teret.
Ha nagy az irodánk
A nagy tereket sem olyan könnyű berendezni, mint gondolnánk. Annak érdekében, hogy ne legyen elveszett érzésünk, megfelelően ki kell tölteni a rendelkezésre álló helyiséget.
A kis, légies fémvázas bútorok helyett itt inkább a masszívabb fa domináljon. Az íróasztal legyen funkcionális, de nyugodtan választhatunk nagyobb sarokasztalokat, vagy egymáshoz tolható, térelválasztóval szeparált nagyobb asztalokat. A görgős tárolók nagyon jól jönnek egy irodában, így mindenki el tudja pakolni a személyes holmijait egy zárható tárolóban. Térelválasztónak használhatunk magasabb, álló polcokat. Ne zsúfoljuk őket tele, hagyjunk szabad teret, ahova akár cserepes vagy művirágot, egyéb dekorációs tárgyakat is elhelyezhetünk.
A nagy irodahelyiség könnyen kopár, rideg benyomást kelt, ha kevés a bútor, főleg, ha nagy a belmagassága is az irodának. Fontos, hogy használjunk színeket, és legyenek kiegészítők az irodában. Egy szép, színes dekorfüggöny, egy élénk színű, süppedős szőnyeg, cserepes növények mind-mind barátságossá és hangulatossá varázsolják a szobát.
Amennyiben van rá lehetőség, alakítsunk ki pihenősarkot is a szobában, ahol pár percre leülhetnek a kollégák beszélgetni, elfogyasztani a kávét, vagy egy olyan mini tárgyalóasztalt, ahol az ügyfeleket is fogadhatjuk, a többi munkatárstól némileg elválasztva.
Bármekkora is az iroda, mivel napi 8 órát ott töltenek az emberek, fontos, hogy ergonomikus bútorokat nézzünk ki, amik harmonizálnak is egymással. Az íróasztalon férjen el kényelmesen a karunk, ne lógjon le a könyökünk. A legjobb, ha állítható az asztal magassága, így mindenki beállíthatja a számára kényelmes magasságot. Van, aki állva szeret dolgozni, így egy nagyobb irodában helyezzünk el egy-két álló pultot, munkaállomást is.
A szék kényelmes, görgős legyen, magasságában és a háttámlája is állítható legyen. Műbőr helyett, amibe nyáron könnyen beleizzadunk inkább textil borításút válasszunk.
Ha van rá hely, szerezzünk be egy-két fittballt, térdelőszéket is, hogy a sok ülésben elgémberedett hátú kollégák időről időre cserélgethessék az ülő alkalmatosságokat.
Ügyeljünk a világításra is. Nagy belmagasságnál vásároljunk plafonról lelógó, nagyobb gömb lámpákat, míg egy kis irodában inkább a fémes, íves spotlámpákra helyezzük a hangsúlyt. Emellett minden íróasztalon legyen asztali lámpa is.
Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!
Értékelés, hozzászólás