Környezetbarát tisztítószerek

Amiket irodában is érdemes használni

Ahogy fejlődik a technológia és a szaktudás, úgy érti meg mind több ember, mennyire fontos, hogy óvjuk a környezetünket. Különösen fontos ez a takarítás terén, hiszen korábban az volt a jellemző, hogy többféle mérgező, környezetkárosító vegyszerrel próbálták a takarítók eltüntetni a szennyeződéseket.

Ma már egyre inkább az a tendencia, hogy mindenhol, így a takarítás terén is egyre nagyobb teret hódítanak a környezetbarát megoldások. Ugyanakkor egy iroda esetében, ahol sok ember megfordul, különösen nagy szerepe van nem csupán a látható szennyeződés eltüntetésének, de adott esetben a felületek fertőtlenítésének is, például a közös használatú mosdókban vagy a konyhában.

Ha tiszta környezetet szeretnél környezetbarát módon elérni, egyrészt érdemes visszanyúlni a természetes szerekhez. Ilyen például az ecet és a szódabikarbóna. Mindkettő bárhol elérhető, olcsón beszerezhető élelmiszer-alapanyag, amely csodákra képes.

Ez a környezetre ártalmatlan fehér por, kémiai nevén nátrium hidrogén karbonát (NaHCO3) igazi csodaszer, felhasználása könnyű, és rendkívül sokoldalú. Jól oldódik meleg vízben és kilónként csak pár száz forint. Többek között a hűtőből eltüntetheted a rossza szagokat a segítségével, ha szódabikarbónás mosogatószivaccsal törlöd át a felületeket. Nélkülözhetetlen segédeszköz az edények tisztításakor. A lábasban odaégett ételmaradékot könnyű eltüntetni, ha kevés szódabikarbónát kis mennyiségű meleg vízben feloldva felforralsz. Ha kihűlt, könnyű eltávolítani a nemkívánatos szennyeket, még a rozsdamentes acéledények faláról is. Kiváló a csempék tisztításánál is akár a konyhában, akár a mosdóban. Érdemes a szemetes aljára is egy kis szódabikarbónát szórni, mivel remek szagfogó.

Az ecet a másik csodafegyver a konyhában. Csillogóvá varázsolja az oxidálódott réztárgyakat, eltünteti a penészfoltokat, megöli a penészgombákat, fertőtlenít. Tisztíthatsz vele lefolyót is akár egy kis szódabikarbónával együtt, de leginkább a munkafelületeket, a mosogatót, és a konyhapultot varázsolhatod tisztára vele. Érdemes a 20%-os ecetet használni, ha több a vízkő a csapon vagy a csöpögtető részen a mosogatónál. A vízforralót és a mikrohullámú sütőt is ecettel a legkönnyebb tisztítani. A mikróba egy bögrében, a forralóba pedig magába önts kb. 2dl 10%-os ecetet, majd forrald fel. Amikor kinyitod az ajtókat, az ecetes gőz forró lesz. Egy tiszta ruhával töröljd át a mikró és a forraló belsejét. Meg fogsz lepődni, mennyi szennyeződést képes feloldani az ecet. Ha nem bírod elviselni az ecet szagát, érdemes pár csepp narancs, eukaliptusz, teafa vagy citrom illóolajat csepegtetni bele.

Valószínűleg kevesen tudják, de az ózon is kiváló tisztítószer, igaz, nem ilyen könnyen elérhető, mint a fent említett, olcsó szerek. Ehhez már egy speciális takarítógépre van szükség, ugyanakkor már egy létező technológia a piacon. Az ózonos víz fertőtlenít, megöli a baktériumokat, vírusokat, tisztává varázsolja a felületeket. Vízre és oxigénre bomlik el, így abszolút környezetbarát, nem terheli a természetet. Igaz, nem olcsó, ugyanakkor hosszú távon megtérülő befektetés egy nagyobb iroda, főleg egy irodaház számára.

Egyre több tisztítószergyártó számára is fontos, hogy környezetbarát megoldásokat kínáljon. Érdemes lecserélni a megszokott, de környezetkárosító vegyszerek használatát, és áttérni a környezetbarát kezelőszerek használatára. Ha nincs letapadt, látható, ragacsos szennyeződés, nem is kell feltétlenül vegyszerhez nyúlni, ma már a különböző mikroszálas törlőkendők akár víz nélkül is csillogóvá varázsolnak egy korábban poros felületet, ráadásul mosógépben moshatók, hosszú élettartalommal rendelkeznek.

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM