Fejben már készüljünk az őszre, a munkára!

Visszazökkenés a szabadság után

A nyári szabadság után nagyon nehéz visszatérni a munkába, különösen, ha két-három hetet egyben veszünk ki. Szeptemberben ugyanakkor ismét megszaporodik a munka mennyisége, amire jó, ha előre felkészülünk fejben.

Mikor először belépünk az irodába a nyári szabadság után, úgy érezhetjük, mintha a Holdra csöppentünk volna. Hideg van a légkonditól, mindenki elegánsan fel van öltözve, miközben az elmúlt hetek nekünk a strandpapucsról és a lángosról szóltak. Nehéz visszarázódni a munkába, szívünk szerint egész nap a friss élményekről mesélnénk. A nyári uborkaszezonban több idő van visszarázódni, azonban augusztus végén hirtelen jön az éles váltás: a szeptemberi iskolakezdéssel mindenki visszatér a nyaralásból, egyre több ügyfél jelentkezik be, várnak az őszi határidős feladatok.

Annak érdekében, hogy zökkenőmentesen át tudjunk állni, érdemes fejben felkészülni az őszre. Hogyan tegyük ezt?

Először is, ha tehetjük, a szabadság után még egy vagy két napot töltsünk otthon. Így utolérjük magunkat, van idő átállni, felkészülni. Ha pedig korábban nyaraltunk, és az uborkaszezonból kell átállnunk a megszaporodó határidős feladatokra, akkor erre a munkahelyünkön is fel tudunk készülni.

Beszéljünk a kollégákkal már augusztus végén arról, milyen határidős feladatok lesznek szeptemberben. Nagyjából osszuk ki a feladatokat, ki mivel fog foglalkozni, mely ügyfeleket kapja, melyik mennyi feladattal jár. Ha valaki nagyon leterhelt, most még van idő a feladatokat, ügyfeleket újraosztani.

Vegyük át a jogszabályi változásokat, a bonyolultabb könyvelési feladatok metódusait, ne az őszi hajtásban derüljön ki, hogy egy céget félrekönyveltünk, mert valami lényeges változás elkerülte a figyelmünket.

A koncentrációt segíti, ha naptárban vezetjük a határidőn túl azt is, milyen időkiosztásban tudjuk a leghatékonyabban elvégezni a munkáinkat. Osszuk be előre, mely nap mely ügyfelekkel fogunk biztosan foglalkozni. Mikor kerül sor a személyes konzultációkra, és mely napokat fogjuk a számlák átnézésével, és a könyveléssel tölteni. Jobb, ha legalább fél napok jutnak egy-egy nagyobb feladat elvégzésére, hogy ne kelljen egy fontos munkafolyamat közben megállni azért, mert jött egy ügyfél.

Tervezzük meg saját időbeosztásunkat is!  Készüljünk fel arra, hogy több munkánk lesz, miközben adott esetben a gyermekünk beiskolázását is segítenünk kell. Ki lesz az, aki elviszi edzésre a gyereket délutánonként? Ki megy érte, ha váratlanul megbetegszik? Ha új közösségbe kerül, az első hetek után várható, hogy elkap valamilyen közösségi betegséget. A megnövekvő otthoni tennivalók mellett pedig a munkában is helyt kell állni, ez pedig csak úgy sikerül, ha előre felkészülünk a váratlan helyzetekre, amit lehet, azt fejben megtervezünk.

Neked mi okozza a legnagyobb nehézséget az őszi átállásban? A koránkelés, a megszaporodó feladatok? Vagy ha hirtelen elromlik az idő, mert mindig migrénnel kezded az őszt?

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM