Az ügyfeleket a profi tudáson kívül az is érdekli, milyen környezetben fogadják őket a könyvelők. Egy iroda berendezése, látványa sok…
Elvárások egy irodakutyával szemben
Milyen kritériumokat kell teljesíteni?
Egyre több munkahelyen megengedik, hogy a munkavállaló magával vigye az irodába házi kedvencét. A kutatások ugyanis igazolták, hogy egy irodakutya jó hatással van a kollektívára. Azonban nem minden eb alkalmas az irodakutya szerepére. Milyen kritériumokat kell teljesítenie annak érdekében, hogy a kutya és a dolgozók is élvezzék az egész napi együttlétet?
Nincsenek kőbevésett szabályok, de vannak olyan szempontok, amiket mérlegelni kell mind a gazdinak, mind a főnöknek, mielőtt megállapodnak abban, hogy egy kutyát is beengednek az irodába.
Kötelező tételek
Természetesen csak oltott, rendszeresen féregtelenített, szobatiszta, egészséges, jó állapotban lévő, szocializált kutyát szabad egy irodába bevinni. Persze előfordulhat olyan eset, amikor egy állatnak műtét után 24 órás megfigyelésre van szüksége, és ezért viszi magával a gazdi. Ilyenkor azonban meg kell gondolni, hogy az iroda alkalmas hely-e az állat számára, tud-e ott megfelelően pihenni vagy jobb, ha a gazdi inkább kivesz egy szabadnapot.
Ügyeljünk arra, hogy az állat ne legyen se bolhás, se kullancsok ne mászkáljanak a szőrén. Sokféle megoldás létezik erre, kaphatók spotok, tabletták, különböző olajok. A lényeg, hogy semmilyen élősködő ne mehessen a kutyáról az emberekre.
A jól szocializált kutya hívásra visszamegy a gazdájához, letiltható, nem lép fel támadólag a számára idegen emberekkel szemben (például beengedi az ügyfeleket az ajtón).
Megfontolásra ajánlott szempontok
Fontos mérlegelni, összesen hány kutya engedhető be egyszerre az irodába. A kutyáknak lehet, hogy jó, ha falkában vannak és tudnak egymással játszani, azonban a munkatársak nem fognak örülni, ha kutyajátszótérré válik az iroda. Viszont, ha egy kolléga beviheti a kedvencét, a másik miért nem? Ha többeknek is van állatuk, be kell osztani, mikor ki viheti magával. Az iroda méretétől is függ, hány eb fér el. Alapvető szabály, hogy csak nyugodt, egymással jól kijövő, barátságos kutyákat engedjünk össze, akik békésen heverésznek egymás mellett.
Csak nyugodt állat való az irodába, amelyik nem rohangál fel-alá, és nem ugat naphosszat, különben ezzel a viselkedéssel a munkatársakat és az ügyfeleket is zavarják, például egy telefonbeszélgetést nem lehet nyugodtan lefolytatni, ha egy kutya folyamatosan csahol mellettünk. Szintén zavaró, ha folyton felugrál, mindent lerángat és folyamatosan játékért, ételért, simogatásért kunyerál mindenkinél.
Vegyük tudomásul, hogy nem mindenki szereti a kutyákat. Egy szocializált kutya ráérez, ki szereti és ki tartózkodó vele szemben, és a megfelelő viselkedést veszi fel vele szemben: békén hagyja vagy időnként odamegy hozzá egy kis simogatásért.
Akkor vállaljunk irodakutyát, ha rendszeres időközönként van, aki megsétáltatja. Ez általában a gazdi legyen, vagy olyan munkatárs, aki imádja a kutyákat. Ne kérjünk meg sétáltatásra olyan embert, aki amúgy se nagyon örül annak, hogy ott van a kutyánk egész nap.
Legyenek szabályok
Mind a kutyának, mind a munkatársaknak fel kell állítani szabályokat. Az állatnak legyen egy fix helye, ahová elvonulhat, folyamatosan álljon a rendelkezésére víz. Pihenőidőben várjuk is el a kutyától, hogy a helyén legyen és ne rohangásszon egész nap fel-alá az irodában, amíg ki nem dől a fáradtságtól.
Iktassunk be számára rövid sétákat, amikor tud egyet futni, elvégezheti a dolgát.
Határozzuk meg, hányszor és mivel szabad etetni az állatot. Például, ha allergiás, csak a gazdi által hozott ételt egye. Amúgy sem ajánlatos az asztal mellől etetni, mert könnyen rászokik a kunyerálásra.
Ha ezeket az ajánlásokat betartjuk, hamar egy aranyos, mindenki által szeretett, a munkatársakat megnyugtató, felvidító irodakutyánk lesz.
Nálatok van irodakutya? Hogy telnek a napjaitok? Írd meg, küldj rólatok fotót is! ?
Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!
Értékelés, hozzászólás