Elkelhet a munkahelyi elsősegély doboz

Lássuk mi is legyen benne!

Kisebb-nagyobb balesetek minden munkahelyen előfordulhatnak, így nem árt, ha van az irodában egy elsősegély doboz. Lássuk, mi is legyen benne!

A könyvelőket érő egyik alapvető baleseti forrás, hogy papírral elvágják a kezüket, hiszen rengeteg iratot, számlát kezelnek nap, mint nap. Ezek kis, banális sérülések általában, de fájhat és jellemzően vérzik. Ezért különböző méretű sebtapaszt mindenképpen tartsunk az irodában. Jól jöhet egy flakon Betadine is, a seb fertőtlenítése miatt, így, ha lekezeljük, nem fog begyulladni.

A másik tipikus baleseti helyszín a konyha. Késsel vágunk, pakoljuk a csészéket, kis tányérokat, amik, ha nem figyelünk oda, összetörve megvághatják a kezünket. A nagyobb, vágott sérülések ellátására már nem elegendő a ragtapasz, ezért legyen az elsősegély dobozban steril mullap, és vágható, vékony ragasztócsík is (Hansaplast).

Alkalmanként előfordulhatnak ficamok, amikor elcsúszunk a nedves kövön, például a hölgyeket gyakrabban fenyegeti a bokaficam veszélye a magassarkú hordása miatt. Nem árt ezért, ha egy rugalmas pólya is kerül a munkahelyi elsősegély dobozba.

Annak érdekében, hogy egy sérülést el tudjunk látni, szükségünk lehet még ollóra, és a pólyához kapocsra, ezekről se feledkezzünk meg. Bár az irodában olló akad, általában pont akkor nem találunk egyet sem, amikor hirtelen kellene. Így egyet tartsunk a biztonság kedvéért az elsősegély dobozban is.

Gyakori, hogy a kollégák egymástól kérnek gyógyszert. Gyakori a fejfájás, különösen időjárás változás idején küzdenek sokan ezzel a problémával, de a migréntől rettegő munkatársak miatt is jobb, ha fájdalomcsillapító mindig van az irodában.

Előfordulhat, hogy valaki pont a munkahelyén lesz lázas. A lázcsillapító is egy alapvető gyógyszer, ami mindig jól jöhet. Vehetünk például kombinált láz- és fájdalomcsillapítót, így az többféle problémára is jó megoldás, ilyen például a Panadol vagy az Advil. Emellett még, ha nagyon körültekintőek szeretnénk lenni, akkor egy doboz C-vitamint is szerezzünk be. Ősszel, télen, amikor sokan náthásak, a munkatársak nem feltétlenül maradnak otthon egy kis náthával, de így megfertőzhetik a többieket is. Mind a betegeknek, mind az egészségeseknek jól jöhet ilyenkor az irodában egy kis vitaminpótlás.

Eszközszinten még jó szolgálatot tehet egy csipesz, ami kullancs, vagy szálka kiszedésére is használható.

Ha ezeket beszerezzük, akár egy dobozban, akár egy zacskóban helyezzük olyan helyre, ahol mindenki könnyen hozzáférhet. Ilyen lehet a konyhában az egyik fiók vagy az irodavezető is egy biztos pont lehet, akihez fordulhat baj esetén a munkatársak.

Igazán körültekintőek akkor vagyunk, ha egy, az egészségügy, gyógyítás iránt affinitással rendelkező kollegát beíratunk egy elsősegély tanfolyamra. Jó, ha valaki tisztában van azzal, hogyan is kell szakszerűen kötözni, vagy ne adj isten, mesterségesen lélegeztetni. Az újraélesztésre szerencsére egy ember életében kevés alkalommal van szükség, azonban elsajátítása könnyű és gyors, és szükség esetén egy kolléga vagy ügyfél életét mentheti meg a gyors beavatkozás.

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM