A számok hatnak rád?

Akkor ezért köss utasbiztosítást, mielőtt síelni indulsz!

Bár hazánkban a hideg január utáni enyhe február egyelőre véget vetett a síszezonnak, külföldön számtalan helyen hódolhatunk a téli sportoknak akár a tavasz közepéig is. Azonban semmiképpen se legyünk felelőtlenek: a síelés veszélyes, és megfelelő balesetbiztosítás hiányában akár a házunk is rámehet egy hétvégi kiruccanásra.

Közeli szomszédunk statisztikái

Ausztria számos, kedvelt síparadicsommal rendelkezik. Rengeteg magyar is érkezik ide. Sokan csak évente egy hetet síelnek, hosszú hónapok kihagyása után vágnak neki a meredek lejtőknek. Nem csoda, hogy az osztrákok baleseti statisztikája a legrosszabb. Itt sérül meg ugyanis a legtöbb síelő, évente 60 ezer olyan embert látnak el az orvosok, akik síelés közben szereztek kisebb-nagyobb sérülést.

Természetesen egy-egy ficam, könnyebb törés előfordulhat – mondhatnánk. Azonban sokan nem gondolnak bele, mennyibe kerül ezek kezelése. Miközben ugyanis napi párszáz vagy ezer forint környékén megfelelő, mindenre kiterjedő utasbiztosítást köthetünk, attól függően, hol történt a baleset, az orvosi költségek akár több millió forintnak megfelelő összegre is rúghatnak a végén.

Mi mennyibe fáj?

Már az is drága mulatság, mire eljutunk egy kórházba a baleset helyszínétől. Szerencsés esetben elegendő egy mentőautó, azonban előfordulhat, hogy helikopteres mentésre van szükség. Ennek költsége akár négymillió forint is lehet. Ezért nagyon fontos, hogy biztosítás kötéskor is ellenőrizzük, hogy a fedezet a helikopteres mentésre is vonatkozzon, ellenkező esetben ezt nekünk kell kifizetni.

A kórházi ápolásnak is napidíja van. Ez Olaszországban a legmagasabb, napi egymillió forint is lehet akár, így az olaszoknál már akkor elkezdhetünk pánikolni, ha tüdőgyulladással kerülünk be. Ráadásul itt a gyógyszerek árát is teljes mértékben a betegnek kell megtérítenie.

Síelésnél gyakori a boka vagy combcsont-törés, ekkor van, hogy műtétre is sor kerül. Ennek díja 2-6 millió forint között mozog, országtól függően.

Távolságtól függően több százezer, de Franciaországból például akár másfél millió forintba is belekerülhet, ha hazaszállíttatjuk magunkat, hogy itthon kezeljenek, erre is fel kell készülnünk.

Nem is beszélve a járulékos költségekről, például, ha az egyik családtag miatt a többieknek is meg kell hosszabbítani a kint tartózkodást. Szerencsére az utasbiztosítások erre a helyzetre is fedezetet nyújtanak.

Anélkül, hogy az ördögöt a falra festenénk, kiszámolható, hogy egy középsúlyos vagy súlyosabb baleset esetén az orvosi költségek akár 10 millió forint feletti összeget is jelenthetnek. Ekkora megtakarítása kevés családnak van, és a biztosítók több olyan esetről is tudnak, amikor egy családnak a háza is ráment az orvosi költségek kifizetésére.

Mondhatjuk, hogy minket nem fog baj érni, kisebb lejtőn síelünk csak, kék pályán, de sajnos az ördög nem alszik, egy kisebb elcsúszás is komoly töréshez vezethet, ha rosszul esünk. Száz százalékosan nem védenek meg a védőfelszerelések sem, bár ezek viselése – így a bukósisaké, a térd- és könyökvédőké, a gerincvédőé – kimondottan ajánlott.

Mivel a sífelszerelés önmagában sem olcsó, nem is beszélve a szállásköltségről, a síbérlet áráról, nem érdemes a párezer forintos utasbiztosításon spórolni.

Te mit teszel meg biztonságodért? 🙂

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM