Hogyan rendezzünk szülinapi bulit a gyereknek?

Legyen emlékezetes!

gyerek

Manapság egyre kevesebb szülő meri bevállalni a házibulit, ha a gyerek szülinapjáról van szó. Pedig ez a legolcsóbb megoldás, és némi szervezéssel fergeteges élmény lehet a gyerekek számára.

Rengeteg féle lehetőség közül választhatunk, ha baráti körben szeretnénk megünnepelni gyermekünk szülinapját. Életkortól függően kipróbálhatunk egy szabadulószobát, lézer-harcolhatunk, bérelhetünk bowling-pályát, elmehetünk egy wellness-fürdőbe, gyorsétterembe, játszóházba, VIP moziba, választhatunk múzeumi programot tortázással egybekötve. Szinte mindenhol vannak szülinapi különtermek, ahol megfelelő körülmények között lehet ünnepelni.

Azonban vannak olyan gyerekek, akik azért nem annyira kedvelik ezeket a megoldásokat, mert így az esemény inkább a programról szól (lézerharc, fürdőzés, mozi stb.), és nem annyira az ünnepeltről, mivel az evés-ivásra, tortázásra, ajándékozásra általában maximum fél órát szánnak ezeken a helyeken a szervezők.

A szülők viszont gyakran féltik a lakást: kicsi a hely, rohangálnak, kiabálnak a gyerekek, leverhetnek ezt-azt, könnyen kicsúszhat a kezünk közül az irányítás. Azonban némi rákészüléssel elérhetjük, hogy fergeteges legyen a házibuli, amit aztán sokáig emlegetnek a gyerekek. Lássuk, mi kell ehhez!

Dekoráció

Igazából nem ezen múlik a házibuli sikere, de a girland, lufi hozzátartozik a bulihoz. Ha van a gyereknek kedvenc mesehőse, akkor szóljon minden arról: a dekoráció, tányérok, poharak is ezzel a figurával legyenek díszítve. Ha például a gyermekünk szereti a Legót, és ezt választjuk tematikának, különböző nagyságú dobozokból készíthetünk Legó-kockákat. Fessük ki a dobozokat vagy vonjuk be krepp papírral. A tetejére pedig ragasszunk kupakokat és már kész is. Jól mutatnak, lehet őket pakolgatni. Kitalálhatunk olyan játékokat, amikhez kelléknek kellenek ezek a dobozok vagyis kockák.

Étel-ital

A játszóházakban, gyorséttermekben általában pizzát vagy hamburgert szolgálnak fel a gyerekeknek, esetleg egy kis pattogatott kukoricát. Ugyan a buli legkevésbé sem az ételről szól a gyerekek számára, de ennél azért lehetünk kreatívabbak. Készítsünk apró falatkákat, amiket menet közben is be tudnak kapni az ünneplők. Kerüljük a csokis finomságokat és a nagyon morzsáló ételeket, például chipset is inkább csak az iskolásoknak adjunk, különben két napig azt porszívózhatjuk a szőnyegekből.

Programok

A házibuli sikere egyértelműen azon múlik, milyen programokkal tudjuk lekötni a vendégeket. Ha érdekes játékokkal készülünk, nem lesz idejük futkározni, rohangálni, törni-zúzni, és végig az irányításunk alatt tudjuk tartani a bulit.

Mindig a vendégek életkorának megfelelő színvonalú feladatok legyenek. Ha van benne nehézség, azt kihívásként élik meg, ha túl könnyű vagy túl nehéz, hamar elunják magukat és szétszélednek. Lehetőleg olyan játékokat találjunk ki, ahol csapatban együtt kell működni, ne egymás ellen versenyeztessük őket, különben a vesztes elkeseredik.

Íme, néhány játék, amit életkornak megfelelően lehet nehezíteni óvodáskortól tinikorig:

  • Sorversenyek és váltóversenyek, pl. összekötött kézzel vagy lábbal futás, zsákban ugrálás, pingpong labda egyensúlyozása fakanálon, labdavezetés, célba dobás.
  • Rajzolás: ennek a lényege, hogy egy embernek be kell kötni a szemét, ő lesz a rajzoló (rajzolhat nagyméretű csomagolópapírra vagy táblára is krétával). Kell egy ember, ő lesz az irányító. Neki mutatunk egy rajzot, és ő szóban irányítja a rajzolót, mit csináljon. Azt nem árulhatja el, mit kell lerajzolni, csak az irányokat mondhatja: fel-le-jobbra-balra, rajzolj egy vonalat, kört stb. A többieknek pedig a rajz alapján kell kitalálni, mi volt a feladvány.
  • Építs tornyot! 3-5 emberenként osszuk csapatokra a gyerekeket. Kapjanak azonos számú kelléket, ez lehet újságpapír, rajzlap, építőkocka, hurkapálca, cellux vagy gyurmaragasztó. A lényeg, hogy legyen olyan eszköz, amivel másokat egymáshoz lehet illeszteni, ragasztani. A cél, hogy a megadott eszközök segítségével minél magasabb építmény, torony épüljön. Nagyon jó stratégiai játék, a gyerekeknek össze kell dolgozniuk, meg kell hallgatniuk egymás ötletét és ki kell találni, milyen eszköz mit bír megtartani (Például, hogy a nehezebb eszközöket kell alulra tenni és a könnyebbeket felülre, hogy megálljon az építmény.) Az nyer, amelyik csapat a legmagasabb olyan építményt összeállítja, ami magától megáll a lábán.
  • Kincskereső: találjunk ki egy történetet és rejtsünk el valami kincset (ez lehet csoki, matrica, kis játék, bármi. A lényeg, hogy minden gyereknek jusson valami apróság). Készítsünk rávezető üzeneteket, amiket követve végül megtalálhatják a kincset. Használhatunk titkosírást, feltehetünk találós kérdéseket, készíthetünk puzzle-t, ami megmutatja a következő üzenet helyét.
  • Pinata: Ha fel akarjuk dobni a bulit, késítsünk egy nagy pinata-t, amit a végén szét lehet verni. Töltsük meg csokival, cukorral, matricával. Engedjük, hogy sorban mindenki üthessen egyet. Vigyázzunk, ha túl vastag a papír, nehéz szétverni, 2 réteg bőven elég. A pinata készítés rém egyszerű: fújjunk fel egy lufit, dekupázs-ragasztóval ragasszunk rá újságpapír csíkokat. Ha megszáradt, vonjuk be színes csomagolóval vagy krepp-papírral is. Vékonyabb pinata esetében könnyebb legyen a töltelék is! Ha túl kemény, akkor ütlegelés közben a benne lévő cukorkát is széttörik a gyerekek.

Egy-egy bulira legalább 5-6 féle játékkal készüljünk, így, ha az egyik nem tetszik vagy hamar véget ér, akkor is legyen másik ötletünk.

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!