Ha augusztus, akkor Sziget Fesztivál!

Előnyök és hátrányok...

Az év egyik legmeghatározóbb fesztiválja az augusztusi Sziget. Szülőként pedig mindig nagy dilemma, rászánjuk-e a napijegy árát, kimenjünk-e egy-egy zenekart meghallgatni? Vigyük-e a tinigyereket is, esetleg engedjük már el egyedül a barátaival?

A Szigetben az a jó, hogy számtalan stílus, nemzetiség, korcsoport képviselteti magát az előadók között, és a közönség összetétele is vegyes. 30-40 évesen még nem tűnünk ki a fiatalok közül, így ha meg tudjuk oldani a gyerekek felügyeletét, érdemes egy-egy előadót meghallgatni.

A dilemma akkor kezdődik, amikor tinédzser korba ér a gyerek, és már ő is érdeklődik egy-egy zenekar iránt. 14 év alatti gyerekkel menjünk együtt, hiszen őket még nem lehet nagy tömegben felügyelet nélkül hagyni. Ha többen akarnak koncertre menni, egyeztessünk a szülőkkel, ki vállalja a kísérő szerepét (nyilván az, akit a leginkább érdekel az előadó).

A középiskolások ugyanakkor már nem kérnek a szülői felügyeletből, egyedül szeretnének bulizni. Erre felelős szülőként évekkel korábban érdemes lélekben felkészülni, és megtanítani a gyereknek az alapvető szabályokat.

Az a jó, ha korábban jártunk együtt koncertre, így már ismeri a közeget a gyerek, tudja, mekkora tömegre számíthat. Tanítsuk meg, hogy könnyű elkeveredni, ezért érdemes találkozási pontot megbeszélni a haverokkal. Maradjanak együtt, ne hagyjanak senkit magára.

A buli sokszor együtt jár az alkohol fogyasztással is. A tinik mindent ki akarnak próbálni, de még nem ismerik a határaikat. Lehetőleg ne egy bulin találkozzon egyedül alkohollal a gyerek, előbb-utóbb úgyis eljön a pillanat, amikor belekóstol, ez inkább még otthon, felnőtt felügyelete mellett történjen. Így buliba menet már lehet korlátokat szabni, például, hogy sör vagy fröccs elfogyasztható egy pohárral, de töményet nem ihatnak.

Ami veszélyes, az az ismerkedés. A fiatalok nyitottak és naivak, a tömeg pedig csak lazábbá, ezért felelőtlenebbé teszi őket. Értessük meg velük, hogy ismerkedni, beszélgetni jó dolog, de vannak szabályok: például nem adhatjuk ki idegennek az első szóra a telefonszámunkat vagy a lakcímünket. Ne fogadjunk el idegentől italt egy buliban, és a saját poharunkat se tévesszük szem elől. Ha mégis, inkább öntsük ki a tartalmát és vegyünk egy másikat, hiszen sok történetet hallani a különböző tudatmódosítók hatásairól. Ezekről mind beszéljünk a tinikkel.

A hazautat is érdemes előre megszervezni. A legjobb, ha egy szülő összeszedi hajnalban a fáradt gyerkőcöket, és biztonságban hazafuvarozza őket. Persze ilyenkor nem szabad megjegyzést tenni a sörszagra, sáros ruházatra, mert a fiatalok bizalmát hamar el lehet ám veszíteni. Inkább érdeklődjünk a buli iránt, jó volt-e a koncert, és örüljünk, ha jó élményekkel térnek haza a fiatalok. 🙂

Hozzászólások

Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!

Értékelés, hozzászólás
Az értékeléshez és hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be!
Kérjük válassza ki egyéni adatvédelmi hozzájárulását! A weboldal használatával elfogadja az adatkezelési szabályzatunkat: Adatvédelmi szabályzat.
Elengedhetetlen Statisztika Marketing ELFOGADOM