A PENTA UNIÓ Zrt. 2019-ben három szakmai versenyt hirdetett, melyeknek első fordulós online tesztsorát december 13-ig volt lehetőség kitölteni az…
Mit fogadj meg az idén és mit ne?
A tervezés a kulcs
Az újévi fogadalomtétel egy szép hagyomány, azonban semmit nem ér, ha olyasmit fogadunk meg, amit aztán biztos, hogy nem hajtunk végre. Ezért inkább ne a fogadkozáson, hanem a tervezésen, rendszerezésen legyen a hangsúly.
Az idén biztosan lefogyok, abbahagyom a dohányzást, megtalálom álmaim pasiját típusú fogadkozások nagy része garantáltan nem fog megvalósulni. Ezért sose úgy fogadjunk meg valamit, hogy már egyből a végeredményt vesszük biztosra, hanem azt gondoljuk végig, mi az odavezető út, amin végig haladva elérhetjük céljainkat.
Mit fogadjunk meg és mit ne?
Ahhoz, hogy megtaláljuk az ideális fogadalmat, először is végig kell néznünk magunkon, a környezetünkön. Mi az, ami megérett a változtatásra? A külsőnkkel vagyunk elégedetlenek? A testméreteinken sokkal nehezebb változtatni, van, amin nem is lehet, azonban előnyösen változhatunk úgy is, ha felkeresünk egy fodrászt vagy egy stylistot. Dobáljuk ki a szekrényből a régi, divatjamúlt holmikat, és vásároljunk pár jól kombinálható, előnyös, divatos, de mégis időtálló ruhadarabot. Lehet, hogy egy új frizura vagy hajszín is előnyünkre válna, főleg, ha évtizedek óta ugyanúgy nézünk ki.
Ha szükségesnek gondoljuk a fogyást, akkor inkább az életmódváltásban gondolkodjunk. Kísérletezzünk más típusú alapanyagokkal, vigyünk rendszert a napjainkba, ahová beiktatható a testmozgás is.
Az újrakezdésre otthonunknak is szüksége lehet, pakoljunk el, rakjunk rendet, dobjuk ki vagy ajándékozzuk el, amire már nincs szükségünk. Ha nagyobb változtatást érzünk szükségesnek, vegyük igénybe lakberendező szolgáltatását, így egy praktikusabb átrendezéssel újjászülethet otthonunk.
Ha a karrierünkben szeretnénk előre lépni, akkor nézzünk utána, milyen továbbképzési lehetőségek vannak, esetleg végezzünk el egy új tanfolyamot olyan területen, ahol úgy érezzük, jobban ki tudnánk teljesülni. Ha úgy érezzük, pályát tévesztettünk a könyveléssel, mert inkább cukrásznak kellett volna mennünk, ne mondjunk fel azonnal. Végezzünk el egy cukrász tanfolyamot, majd kísérletezzünk otthon. Mutassuk meg alkotásainkat a kollégáknak, lehet, hogy ha tetszik nekik a süteményünk, tortánk, akkor tőlünk fognak ezután rendelni. Menet közben rájöhetünk arra, hogy szakmánk mellett a hobbink folytatásával tökéletesen megtaláltuk önmagunkat, de előfordulhat, hogy az új cukrászdánk vevőkörét találjuk meg a kollégákban és ügyfelekben, így úgy tudunk szakmát váltani, ha szükségesnek érezzük, hogy közben megtartjuk a jó viszonyt a régi munkatársakkal.
A tervezés a kulcs
Ha nagyon kimerültünk az elmúlt évben, és többet szeretnénk pihenni, akkor ne azt fogadjuk meg, hogy idén kevesebbet fogunk dolgozni vagy túlórázni. Gondoljuk át, hol csúsztunk el. Esetleg nem volt elég hatékony az időbeosztásunk? Nem jeleztük a főnökünknek, hogy örülnénk, ha mellénk adna egy gyakornokot vagy asszisztenst? Esetleg nem is a munka mennyiségével volt baj, hanem azzal, hogy csak egy-két nap szabadságot vettünk ki? Ez utóbbi esetben például már most kezdjük el átgondolni, idén hova szeretnénk elutazni és mikor. Vegyünk ki egyben két hét szabadságot és lássunk világot, vagy épp ellenkezőleg, csak a legközelebbi wellness fürdőbe menjünk, ahol szaunázással, masszázzsal töltjük majd napjainkat.
Mérjük fel a várható költségeket, tervezzük meg, az év mely időszakában utaznánk. Jelezzük előre a munkahelyen terveinket, így biztos, hogy megkapjuk a kért szabadságot, sőt, akár kaphatunk pár hasznos útitippet is a kollégáktól, akiket eddig irigyeltünk utazásaik miatt.
Te mit fogadnál meg az idén?
Jelenleg nincs hozzászólás, légy te az első!
Értékelés, hozzászólás